ЖШС “ХБК” әскери кафедрасы

ЖШС “ХБК” әскери кафедрасы 1 ақпаннан бастап ХБК, АГЭУ, ЕТУ, ҚАУ, КБТУ, DFUK, ТУРАН студенттерінен офицер және запастағы сержант бағдарламасы бойынша іріктеуге өтініш қабылдауды бастайды.

Оқу әскери күн ретінде өтеді. Оқу ұзақтығы запастағы сержант үшін 1 жыл және запастағы офицер бағдарламасы үшін 2 жыл.

Іріктеуге 2023-2024 оқу жылында Қазақстан Республикасының 24 жасқа толмаған азаматтары (жігіттер және қыздар) қатыса алады.

Запастағы офицер бағдарламасына өтініштер тек 1 курс студенттерінен (4 жылдық оқу) және 1-2 курс студенттерінен (5 жылдық оқу) қабылданады. Сонымен қатар, запастағы сержант бағдарламасына 1-2 курс студенттері (4 жылдық оқу) және 1-3 курс студенттері (5 жылдық оқу) өтініш бере алады.

Қысқартылған оқу формасында оқитын студенттер тек запастағы сержант бағдарламасында оқи алады.

АТУ, АГЭУ, ЕТУ, ҚАУ, КБТУ, DFUK, ТУРАН студенттері үшін әскери кафедрада оқу ақылы негізде жүргізіледі.

Қабылдау комиссиясы күнделікті 9:00 – 16:30 аралығында жұмыс жасайды.

Түскі үзіліс: 12:30 – 13:30 Мекенжайы: Алматы қ-сы, Рысқұлбеков к-сі 28.

Конкурстық іріктеу төрт кезең бойынша өткізіледі. Байқаудың әр кезеңіне студент тек бір рет қатыса алады.

1 кезең – қорғаныс істері басқармасында медициналық куәландырудан өту.

Медициналық куәландырудан өту үшін көрсетілген мекенжай бойынша келіп, медициналық куәландыруға және медициналық картаға жолдама алу қажет. Өзіңізбен бірге:

Жеке куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі).

Тіркеу куәлігі немесе әскери билет (түпнұсқа және көшірме).

3х4 – 2 (екі) дана фотосуреттер.

Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама.

Факультет деканының қолы қойылған студенттің ЖОО-да оқитынын растайтын анықтама.

Спорттық жетістігін растайтын құжат (бар болса).

Тезтікпе – 1 дана.

Файл парағы – 2 дана.

Медициналық куәландыру әскери есепке алу орны бойынша қорғаныс істері жөніндегі басқармада жүргізіледі (басқа қаладан келген студенттер уақытша тіркелген жері бойынша әскери есепке тұруы тиіс). Медициналық куәландыру картасын тапсыру мерзімі 2024 жылғы 13 мамырға дейін.

Өтініш берген және медициналық куәландыру карталарын тапсырған студенттер конкурстық іріктеудің келесі кезеңдеріне өтеді.

2, 3 және 4 кезеңдер 2024 жылғы 28-31 мамыр аралығында өткізіледі.

2 кезең – кәсіби-психологиялық тестілеу өткізу.

3 кезең – дене шынықтыру дайындығын тексеру.

4 кезең – рейтингтік баллға сәйкес жүзеге асырылатын конкурстық іріктеу.

Студенттерге арналған дене шынықтыру дайындығын тексеру нормативтері (ерлер)

Бақылау жаттығулары

Бағалау

«5»

«4»

«3»

1.

100 м (с) жүгіру

14,2

14,5

15,0

2.

3000 м (мин) жүгіру

3.

Тартылу (саны)

12

10

8

Студенттерге арналған дене шынықтыру дайындығын тексеру нормативтері (қыздар)

Бақылау жаттығулары

Бағалау

«5»

«4»

«3»

1.

100 м (с) жүгіру

16,0

16,5

17,0

2.

3000 м (мин) жүгіру

11,3

12,2

3.

Денені шалқасынан жатып  көтеру (саны)

25

20

15

Үш норматив тапсыру сомасы бойынша 9 балл жинай алмаған студенттер конкурс кезеңінен өтпеген болып есептеледі.

Мандаттық комиссияның ЖЖОКБҰ басшылығы медициналық комиссиядан өткен кандидаттарға өткен оқу курсы үшін GPA баллын береді.

Барлық сұрақтар бойынша: 8-707-879-00-17